Паління скорочує життя.

Паління скорочує життя.

Хто добровільно погодиться скоротити своє життя на 10 років? Думаєте, ніхто? Помиляєтеся! Таких людей мільйони, і ім'я їм — курці! Усі знають: тютюн повільно вбиває курців. Але справа не тільки в тривалості життя, але й у її якості. Навіть при незначному стажі паління підвищується стомлюваність, загострюються хвороби, у чоловіків знижується потенція, у жінок — статевий потяг. Палінням обумовлено 99% випадків раку горла, 90% захворювань раком легені, 15-20% випадків інших онкологічних захворювань, 75% хронічних бронхітів й емфіземи легенів, 25% смертей від серцево-судинних хвороб. Паління — одна із трьох речей, що шкідливо впливають на роботу мозку людини (дві інші — гіпертонія й діабет). Вражає? На щастя, відмова від шкідливої звички навіть після декількох десятків років паління значно продовжує життя.

А ще паління — істотний удар по кишені курця. У середньому, за гроші, які людина витрачає протягом двох років на сигарети, можна купити комп'ютер. Три роки паління коштують стільки ж, скільки поїздка на закордонний курорт. А двадцять років паління — машина! Може, краще буде не витрачати щомісяця сотню й більше гривень на сигарети, а витратити гроші з більшою користю?

Курити легше кинути, якщо ви зробите це спонтанно, не плануючи таке рішення заздалегідь, але й не відкладаючи. У такому випадку шанси на повну відмову від «диму» у два рази більші, ніж у тих, що кидають курити поступово. Гарна можливість для того, щоб кинути курити, — це… хвороба. Під час грипу або ангіни люди звичайно курять менше або взагалі не курять, тому в цей період легше перенести нікотиновий голод, що з'являється через 24 години після відмови від паління. Добре кидати курити під час вагітності: турбота про здоров'я маляти — гарний стимул для відмови від шкідливої звички. Але варто бути готовим до того, що, позбавивши себе сигарет, ви спочатку будете почувати занепокоєння, подразнення, може погіршитися настрій, з'являться безсоння й головний біль. Але варто виявити витримку — і ці симптоми поступово зникнуть.

Ваш організм швидко й вдячно відреагує на те, що його перестали, труїти нікотиновим димом. Наприклад, через паління смакові рецептори й нюх притупляються, але через дві доби після відмови від сигарет ви знову відчуєте всю гаму смаків і заходів, через два тижні покращиться фізичний стан, а протягом року вас залишать кашель, ядуху й почуття втоми.

90% курців кидають курити без усяких таблеток, лише завдяки силі волі. На крайній випадок можна носити із собою жувальну гумку або таблетку, що містить нікотин і перешкоджає проявам нікотинового голодування (це важливо ввечері, коли особливо відчувається недолік нікотину). Якщо ж вам складно відмовитися від шкідливої звички самостійно, сходіть до лікаря-нарколога ­- він підбере відповідну методику й випише необхідні ліки.

Викурена сигарета скорочує життя на 5 хвилин. 3 тисячі сигарет викурює щорічно середньостатистичний курець. 54% курців викурюють 11 — 20 сигарет у день. В усьому світі на сигарети витрачається 100 млрд. доларів у рік. За таку суму можна вирішити проблеми здоров'я, утворення й виховання всіх дітей у світі! По різних причинах, особливо наслідуючи дорослим, 5000 дітей щодня прилучаються до паління. У сигареті, крім нікотину, утримується ще 4000 отруйних речовин. Щороку через паління гине 2,5 мільйони чоловік. Це значить, що сигарета вбиває по одній людині кожні 13 секунд. Безплідність в 10 разів частіше буває у жінок, що палять. Причиною 80% народження недоношених дітей і викиднів є паління.

Підготував В. Ярош,
МВН обласних та міста Чернігова курсів
удосконалення керівних кадрів

Тип статьи:
Авторская

Горячие новости в сети

1408
Загрузка...

Нет мнений

Гость