Не грип страшний, а неувага до захворювання на нього

Не грип страшний, а неувага до захворювання на нього

Грип — гостра вірусна інфекція, що характеризується інтоксикацією та ураженням слизової оболонки верхніх дихальних шляхів. Щороку збільшується число випадків із тяжким і атиповим перебігом хвороби, а також форм виявлення його ускладнень (запалень легень, плевритів тощо).

В типових випадках грип розпочинається гостро. Виникає лихоманка, сильний головний біль. Вже через декілька годин температура тіла досягає максимальних цифр — 38,5 — 40 0С. Розвиваються слабість, відчуття судомів у суглобах, в усьому тілі як при синдромі загальної інтоксикації.Інфікування відбувається повітряно — крапельним шляхом.

Кожен, хто занедужав, неодмінно має дотримуватися певного режиму, насамперед перебувати у ліжку. Не слід удаватися до самолікування, а негайно треба викликати медичного працівника.

Якщо вчасно викликати лікаря і суворо дотримуватися призначеного ними режиму лікування, то одужання гарантоване в переважній більшості випадків без будь-яких ускладнень. А ще варто пам'ятати: нормальний спосіб життя, харчування, хай недорогою, але вітамінізованою їжею (овочі, фрукти, законсервовані ягоди, компоти, а найбільше — свіжа цибуля, часник і т.п.), перебування хоча б уранці та ввечері на свіжому повітрі, а ще краще легка ранкова гімнастика в провітреній квартирі — різко збільшують шанси кожного з нас не захворіти на грип або звести до мінімуму його шкідливий вплив.

Для зниження захворюваності грипом має значення проведення в період епідемії комплексу протиепідемічних заходів, які передбачають ізоляцію хворих.

В приміщеннях, де знаходяться хворі, необхідно проводити вологе прибирання, використовуючи 0,5 % розчин хлораміну. В медичних закладах, аптеках, магазинах та інших сферах обслуговування персонал повинен працювати в масках з марлі.

Пам'ятайте: не грип страшний, а неувага до захворювання на нього.

Підготував В. Ярош,
МВНобласних та міста Черніговакурсів
удосконалення керівних кадрів

Тип статьи:
Рецензия

Горячие новости в сети

1343
Загрузка...

Нет мнений

Гость