Кооперативи – шлях до відродження села

Селам живеться нелегко. Переважна частина їх жителів — пенсіонери, для працездатного населення роботи немає, молодь шукає кращої долі в розвинених містах… Більшість сільських населених пунктів мають незадовільну мережу об'єктів соціальної структури, в деяких взагалі відсутні фельдшерсько-акушерські пункти чи будь-які заклади побутового обслуговування.

Щоправда, існують ще острівки достатку, переважно там, де земляки-бізнесмени не одцуралися односельців і розвивають свій бізнес, чесно і своєчасно платять орендну плату за паї, вкладають гроші з прибутку в соціальний розвиток, створюють робочі місця та не скупляться на зарплату. Проте поодинокі успішні сільгосппідприємства не в змозі самотужки відродити українське село, яке після розвалу колгоспів зазнало економічного та соціального занепаду.

Фермери-одноосібники, отримавши землі у користування, але не маючи відповідного технічного оснащення, не можуть забезпечити її ефективного використання. На заваді й брак ринків збуту, бо вони зайняті монополістами, та відсутність фінансування для розвитку. Тож у державі постало питання про необхідність створення обслуговуючих та виробничих кооперативів, які б вирішили ці проблеми та зробили українське село перспективним. Тим більше, що є закордонний досвід.

Читайте також: Українське село, випробування на міцність

Розвиток сільськогосподарської кооперації — засіб зростання економіки малих виробників сільськогосподарської продукції, оптимізації їхніх витрат на ведення господарської діяльності, спрощення доступу до агро-сервісних послуг та каналів збуту, організація зберігання, переробки сільськогосподарської продукції.

Обслуговуючі кооперативи, задовольняючи потреби членів кооперативу, не ставлять за мету отримання прибутку. Метою їхньої діяльності є надання послуг сільськогосподарським товаровиробникам, які є членами кооперативу, сприяння їх прибутковому господарюванню.

Першим кроком при створенні кооперативу слід визначити вид діяльності кооперативу, проаналізувати можливості потенційних членів кооперативу щодо участі у формуванні матеріальної бази кооперативу.

Другий крок — проведення зборів сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Третій крок — державна реєстрація кооперативу, а далі виготовлення печаті та штампу, візит до органів статистики, податкових органів, відкриття рахунку в банку.

На сьогодні в нашій країні діють програми соціальних інвестицій, одна з них «Україна — житниця майбутнього» була започаткована компанією «Монсанто Україна» у 2013 році для підтримки ініціатив сільських громад. Основна місія програми — поліпшення життя людей у сільській місцевості шляхом згуртування громад, підвищення громадсько] свідомості та соціальної активності для вирішення місцевих проблем. За підсумками конкурсних заявок, поданих у 2013—2015 роках, переможцями стали 11 соціальних проектів для сільських громад Вінницької, Житомирської, Запорізької, Львівської, Сумської, Харківської областей.

У нашому районі теж можливо створити сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи та також працювати на відродження сіл, приймаючи участь у програмах соціальних інвестицій.

Детальну інформацію, зразок статуту, інші матеріали та нормативно-правові акти по створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів можна одержати за адресою: м.Носівка, вул. Центральна, 4, у спеціалістів агропромислового розвитку. Контактні телефони: 2-17- 60, 2-10-78.

О. ІГНАТЧЕНКО,
начальник управління агропромислового розвитку.

02:45
1527
Загрузка...

Нет мнений

Гость